Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubové barvářké zkoušky - Hlavenec - 1.11.2009

2. 11. 2009

V neděli po ránu jsem si dala srazík s Evčou a Chillim u nás ve Vinoři a pejsky jsme si nejdřív v Obůrkách vyvenčily a nechaly trochu vyběhat a pak už  se jelo do Hlavence. V hospodě U jelena se nám sešlo 12 bíglíků a atmosféra byla o hodně příjemnější než před týdnem v Nebušicích. Vylosovala jsem čtyřku a tak jsem ještě před první disciplínou šupala k ohýnku na čaj s rumíkem.

Stopičku šla Agina předpisově ale asi v polovině začala zvedat hlavu a výrazně měnit směr a  já ji po zkušenostech z minulého týdne stáhla a tím jí bohužel pomohla ze stopy sejít. Měla jsem jí víc věřit, protože šla samozřejmě dobře. Zbytek už vypracovala v pohodě a prasátko ji zajímalo a běžela k němu neomylně i po tom co bylo odtaženo o kus dál ale už ho jen očichala a jala se prozkoumávat okolí. Na pokyn rozhodčího jsem Agulu přivolala a vyslala hledat ještě jednou - se stejným výsledkem a tak si i z chování u střelené zvěře vysloužila  trojku.

U ohýnku jsme si počkaly na poslední disciplíny tzv. drobné, z kterých jsem měla původně největší strach ale ukázalo se, že intenzivní trénink posledních dní a rady Báry Budkové přinesly své ovoce - chůze u nohy i odložení dopadly na výbornou - tedy na 4. Odložení mě zvlášť potěšilo, protože kdyby mi někdo před měsícem řekl, že se Agnes celých 10 minut ani nehne a hlavně ani nepípne - vysmála bych se mu.

Následovala velká radost, s našimi strakáči jsme se rozdělili o buřtíky a v příjemném povídání s ostatními bíglaři jsme počkali na nástup s hodnocením a hupky dupky zpátky k Jelenovi na smažáček. Na závěrečném vyhlášení nás čekalo ještě větší překvapení - dosáhly jsme s Aginou na třetí místo a Eva s Chillim skončily druzí  a tak pochopitelně následovala společná euforie, protože tak skvělé výsledek jsme opravdu nečekaly.

 č.

Předmět  Známka  Koeficient Počet bodů 
 1.  vodění (na řemeni)  4   1   4
 2.  odložení (na řemeni)  4   3  12
 3. dosled černé zvěře na uměle založené šlapané nebobarvené stopě (na řemeni)  3  30  90
 4.  chování u střelené zvěře  3  10  30
 5.  poslušnost  4  10  40

  Celkový počet bodů 176,   II. cena a 3.místo v celkovém pořadí

 

Obrazek

1. místo Carpe Diem z Vrbové Lhoty (Dido)

2. místo Achilles Strakaté Štěstí (Chilli)      

3. místo Allegory Strakaté Štěstí (Agina)     

 

Náhledy fotografií ze složky nové