Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2009

04.04.2014 

Nad vhodnou dobou na štěňátka jsme tak dlouho váhali, až už je Agina na první vrh tak trochu stará a nám se nechce riskovat její zdraví.

 

01.07.2011 -

Konečně jsem se dokopala k tomu abych udělala poslední krok a nechala zapsat Agnesinu chovnost do jejího PP. Už to byla ostuda bo podmínky máme splněné už dva roky ale pořád chyběla vůle dotáhnout vše do konce.

 

21.-22.2011 - Nord Bohemia Canis - Litoměřice

O víkendu se v Litoměřicích konaly dvě výstavy -  v sobotu národní a v neděli mezinárodní. A k mojí velké radosti se nám hned první den podařilo dosáhnout vytyčeného cíle, jímž bylo získání posledního CACe, který Agnes chyběl ke splnění podmínek k udělení titulu Český šampion. Soupeřky byly opravdu hodně kvalitní a rozhodčí se dlouho rozhodoval, komu prvenství udělí - a o to víc mne vybojovaný CAC těší. 

Neděle už pro nás nebyla tak úspěšná. Slovenský rozhodčí byl hodně přísný a výbornými vyloženě šetřil a my jsme bohužel patřily k té většinové VéDéčkové skupině. 

 

14.05.2011 - MVP Praha - Letňany

Opět výstava "za rohem", kterou jsme si s Aginou nemohly nechat ujít. Třída pracovní byla tentokrát velice silně zastoupená a přestože máme opravdu luxusní posudek, na stupně vítězů to nestačilo.

 

 

12.02.2011 - Klubová výstava Beagle Clubu České rebubliky - Praha - Koloděje

Na výstavě, která se konala za humny, jsem samozřejmě s naší bíglicí nemohla chybět . Moc jsem ale nedoufala, že se Agina, těsně po skončení hárání, bude nějak kór moc předvádět. Ale opět mne velice mile překvapila, spolupracovala naprosto úžasně a nakonec si vyběhala "jen" třetí místo, s krásným posudkem od německé rozhodčí, která je odbornice na bígly na slovo vzatá. Chová toto plemeno už třicet let a zhruba stejnou dobu jej i posuzuje. Náš posudek z výstavy je zde

 

 

04.09.2010 - Speciální výstava Beagle Clubu České republiky - Brno - Žebětín

ObrazekDnes jsem rozhodně nelitovala rozhodnutí porušit svou zásadu ohledně délky cesty na výstavu (maximálně do Litoměřic ). Na prestižní Speciálce Agnes nejen, že od Mrs. Walden dostala modrou stužku tj. výbornou ale ještě si vyběhala krásné druhé místo a res.CAC.  Mám  veeelkou radost!! Ocenění mne těší o to víc, že anglická rozhodčí hodnotila všechny velice přísně, velmi dobrými vůbec nešetřila a například ve třídě otevřené s výbornou odcházelo jen 6 ze 24 zúčastněných fenek.

Posudek zde a fotky  zde

 

 

 

28.08.2010 - MVP Mladá Boleslav 

Agnes skončila s výbornou a res. CACem na krásném druhém místě - hned za Budkovic Sexinkou (Carrie Bradshaw Rapa-Nui), které vítězství moc přejeme. Fotečky vlastní tentokrát nemáme, možná časem od Báry nějaké vyžebráme . Posudek zde

 

 

17.07.2010 - NVP Mladá Boleslav

ObrazekUprostřed tropického letního dne na nás čekal báječný výstavní triumf! Nejdříve si Agnes vyběhala s nádherným posudkem CACe ve své třídě, což už je pro nás sám o sobě skvělý výsledek. Velké překvapení ale přišlo v boji o vítěznou fenu, kde Agulka s přehledem porazila i vítězky ostatních dospělých tříd (mezitřídy, otevřené a vítězů) a stala se NÁRODNÍ VÍTĚZKOU!!!  O BOBa jsme ještě stihly přeskočit CAJCovou fenku ale na Mahagona už jsme neměly, což nám stejně ohromnou radost zkazit nemohlo protože druhé místo z 50 bíglů je přece i tak docela dobré      . Posudek zde a fotečky, včetně těch pro Evču, tady.

P.S. I bráška Chilli dopadl výborně a odnesl si CAC. Kámoška a sousedka Amálka - V2

 

22.05.2010 - MVP Litoměřice 

ObrazekAsi budu muset zvážit svoje rozhodnutí ukončit naši výstavní kariéru, protože dnes si Agulka, ve třídě pracovní, vyběhala CACe ... a protože máme Pracovní certifikát, na Českého šampiona nám rázem chybí už jenom jedno čekatelství  Asi by byla škoda se o něj nepokusit  . Výborně dopadly i naše kámošky: maďarka Cora - CAC a výmarka Kara - res. CAC. Navíc panovalo nádherné počasí a naše výstavní kruhy se nacházely venku - tak to byl nakonec velice krásný, úspěchem korunovaný, den!

Posudek z výstavy zde a nějaké fotečky zde

 

 

 

 

 01.05.2010 - MVP Praha - Letňany 

Pomalu ale jistě se nám z Agulky stává sběratelka védéček, budu se muset asi zamyslet nad pokračováním naší výstavní kariéry. Ještě, že alespoň Amálka skončila Výborná2. Fotečky se tentokrát nekonaly ale obsáhlý posudek je zde.

 

13.04.2010 - Agnes hárá

Téměř přesně po jedenácti měsících nám přichází druhé hárání a Agulka je opět šíleně smutná. Už aby TO bylo za námi.

 

10.04.2010 - NVP Ostrava 

Přestože jsem se zařekla, že na psí výstavu pojedu už nejdál do Litoměřic, nechala jsem se zlákat vidinou pěkného výletu Pendolinem do města, které se mi za celý život ještě nepodařilo navštívit a rozhodla se doprovodit Amelly na její výstavní premiéru. Nakonec se spíš než o pěkný výlet jednalo o  "pěkný" LET autem - ráno brzy tam a po poledni zase rychle zpátky domů. Za největší úspěch považuji, že jsme celou akci všechny ve zdraví přežily a ani jsme cestou neporodily  (panička Amálky a moje sestra v jedné osobě je v 9 měsíci těhotenství ). Jinak ... ve výstavním kruhu se oběma holkám nedařilo. Amálka skončila Velmi Dobrá - i když největším nedostatkem se paní rozhodčí jevilo, že je to "ještě nehotová fenka" - což v 9 měsících ani nelze předpokládat. Agnes se sice panu rozhodčímu moc líbila ale bohužel to neplatilo i naopak - fenka nepojala k velkému obrýlenému muži důvěru a odmítala se k němu přiblížit, natož mu ukázat zuby a tak si zaslouženě odnesla VD, byť s pořadím. A poučení? ... Pro VD maximálně do Litoměřic   . Posudek Agnesky zde a nějaké fotečky zde

 

 

06.04.2010 - Jaro 

ObrazekVyřítilo se na nás jaro ...  i naše fenečky se z něj nefalšovaně radují. Další fotečky zde.

 

 

 

 

 

 

 

17.03.2010 - Hrabětice

ObrazekZdá se, že se u nás nic nového neděje. Od listopadu čekáme na hárání - tak jsem ani neposílala přihlášku na žádnou výstavu. Chodíme na naše pravidelné procházky a sem tam i s Karou do lesíčka. Jedinou změnou v zaběhlém programu byl týdenní-jarněprázdninový pobyt v Jizerských horách, který Agnes absolovala s námi. Ze začátku měla maličko problém v neznámém prostředí zůstávat sama ale celkem rychle si zvykla. Ranní a podvečerní procházky nebyly tentokrát tolik dobrodružné, protože se v okolí nevyskytovala žádná divoká zvířena a tak se holčina pohybovala po celý čas v naší bezprostřední blízkosti. Trochu nezvyk :-))

 

 

16.01.2010 - Sněhová záplava

Obrazek

Po dlouhé době napadla i u nás spousta sněhu. Agulka jen kouká jak jí panička najednou v tempu stačí, když si nasadí běžky  Doufejme, že dorazí i Andy s Karunkou - pak teprve bude legrace!

Více foteček zde